MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są na wysokim poziomie. Upiększanie  wizerunku i zadowolenie klienta jest dla Nas najważniejsze.

KARBOKSYTERAPIA

Terapia medycznym dwutlenkiem węgla to największe odkrycie w dziedzinie współczesnej (nowoczesnej) kosmetologii. Szerokie spektrum działania przyczyniło się do dużej popularności karboksyterapii (wśród klientów). Zabieg swoich zwolenników zyskał dzięki wysokiemu bezpieczeństwu, niewielkiej inwazyjności oraz doskonałym efektom po zabiegu.

Dla kogo

Zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku borykających się z:

spadkiem jędrności skóry ciała i twarzy,

cieniami i workami pod oczami,

zmarszczkami,

nadmiarem tkanki tłuszczowej,

rozstępami i bliznami,

łysieniem oraz osłabieniem cebulek włosów,

cellulitem.

Zasada działania/ przebieg

Działanie karboksyterapi opiera się na iniekcji podskórnej lub śródskórnej mającej na celu podanie medycznego CO2. Gaz powoduje stymulacje mikrokrążenia (silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych). Zwiększony przepływ krwi pozytywnie wpływa na zaopatrzenie miejsca zabiegowego w tlen i składniki odżywcze. Inikecja oraz miejscowe działanie CO2 działa stymulująco na odnowe komórek oraz włókien kolagenowych. Przepływający gaz pomiędzy komórkami tłuszczowymi/komórkami warstwy tłuszczowej powoduje ich uszkodzenie i zmniejszenie ich objętości ( zmniejszenie objętości adipocytów)

Częstotliwość zabiegu

zabieg wykonywany jest w serii 6-8 zabiegów w odstępach 7-14 dni. Zarówno częstotliwość jak i ilość zabiegów ustalamy indywidualnie po wcześniejszej konsultacji

Botox

Toksyna botulinowa znana jest od stuleci. Jednak jej dynamiczny rozwój dzieje się na naszych oczach.

Proces starzenia jest nieunikniony jednak dzisiejszy rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej radzi sobie z nim na bardzo wysokim poziomie. Jednym ze sposobów przywrócenia młodości i witalności jest zastosowanie toksyny botulinowej.

Dla kogo

Osoby o silnej mimice twarzy właśnie odnalazły idealny zabieg dla siebie poprzez ciągłą pracę mięśni,

utrwalają się zmarszczki, które z czasem przeradzają się w bruzdy psując tym samym nasz wygląd i obniżając samoocenę. Skóra po podaniu botoxu nabiera naturalnego wyrazu. Rysy twarzy stają się łagodniejsze, skóra wygląda świeżo bez efektu maski.

Zasada działania

Botox w Tkalni Urody wykonywany jest przez lekarza specjalistę z doświadczeniem . Precyzja podania preparatu zapewnia młody, świeży wygląd bez efektu sztuczności. Zadaniem botoxu jest blokada połączeń nerwowo-mięśniowych powodując rozluźnienie mięśnia. Skóra staje się mniej pofałdowana, rozluźniona, zmarszczki płytsze.

Częstotliwość zabiegu

Spłycenie zmarszczek następuje już po pierwszym zabiegu. Pierwsze efekty widoczne są już po 3 dniach, pełne efekty pojawią się około 2 tygodni. Efekt po zabiegu utrzymuje się do około 6 miesięcy.

Długość efektu zabiegu zależy od wielu czynników min stanu skóry przed zabiegiem, pielęgnacji domowej i profesjonalnej, trybu życia.

Liposukcja iniekcyjna

To nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej.
Wprowadzany po przez iniekcję preparat upłynnia tkankę tłuszczową.
Wskazaniem do wykonania zabiegu jest nagromadzona tkanka tłuszczowa, która pomimo diet i ćwiczeń nie zmniejsza swojej objętości. Nie jest to jednak zabieg do walki z otyłością czy znaczną nadwagą.

Wskazania do wykonania liposukcji iniekcyjnej:

podwójny podbródek tzw. ” druga broda”,
fałd tłuszczu na plecach i w okolicy pach,
niewielkie nagromadzenie tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, biodrach oraz ramionach,
nadmiar tkanki tłuszczowej nad kolanami,
bryczesy.

Koktajl użyty po likwidacji tkanki tłuszczowej jest bogaty w fosfatydylocholine. To właśnie ten składnik powoduje wewnątrz komórkowe rozpuszczenie tkanki tłuszczowej i uwolnienie z adipocytów glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych. W tej formie produkt rozpadu trójglicerydów metabolizowane są jak tłuszcze przyjęte z pożywienia.

Podczas kuracji ważne jest spożywane lekkich, niskotłuszczowych pokarmów oraz picie minimum 2 litrów wody.

Seria zabiegów obejmuje 3-6 zabiegów wykonywanych co 4 tygodnie.
Po zabiegu liposukcji iniekcyjnej zaleca się aby wykonać masaż drenujący w celu lepszego transportu i metabolizowania tłuszczy.

Mezoterapia mikroigłowa

Podczas zabiegu wprowadzane zostają substancję aktywne i mikroelementy w głąb skóry. Jest zabiegiem polegającym na regeneracji włókien kolagenowych i elastyny, a także regeneracji. Jak sama nazwa wskazuje podczas zabiegu wykonywane są mikro nakłucia przy pomocy dermapenu, który wyposażony jest w 12 igieł.

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Polega na intensywnym, gęstym, a także głębokim nakłuwaniu wybranych okolic ciała, takich jak: twarz, dekolt czy skóra głowy. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest bezpieczny i bezbolesny. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry.
Podczas zabiegu skóra zmuszona jest do regeneracji, a stan zapalny wywołany podczas zabiegu ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. Mezoterapia mikroigłowa wpływa pozytywnie na napięcie i elastyczność skóry, a także jego pogrubienie. Zabieg ujędrnia, niweluje blizny, redukuje drobne zmarszczki oraz przebarwienia. Podczas zabiegu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są po pewnym czasie. Jak najlepsze rezultaty można uzyskać po serii 6 zabiegów odstępach co 2-4 tygodnie.

Mezoterapia igłowa

To zabieg polegający na aplikowaniu małych dawek  preparatów w obrębie twarzy, szyi i poszczególnych partii ciała. Dzięki tej technice można wprowadzić aktywne preparaty do skóry właściwej omijając barierę naskórkową. Prawidłowo dobrane produkty z substancjami aktywnymi pozwalają na spektakularne efekty w krótkim czasie.

Mezoterapia igłowa to znakomita metoda na znaczącą poprawę kondycji skóry bez interwencji chirurgicznej.

Dla kogo

Dla osób z odwodnioną skórą , dojrzałą, która traci jędrność, w walce z cellulitem oraz tkanką tłuszczową, a także znajduje zastosowanie w terapii skóry głowy.

Wskazania do Zabiegu:

odmłodzenie,

lifting,

brak jędrności,

fotostarzenie,

skóra dojrzała,

zmarszczki,

regeneracja skóry.

Częstotliwość zabiegu

Zabieg wykonywany jest w serii 1-2 zabiegi tygodniowo przez 4-6 tygodni. W celu podtrzymania efektu zaleca się wykonanie 1 zabiegu co 2 miesiące.

Wypełnienia kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszej skórze, jednak z wiekiem jego zawartość spada. Przekłada się to na ilość zmarszczek na twarzy. Dobrej jakości preparat, doświadczenie i wiedza lekarza wykonującego zabieg sprawia, że zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji.

Aplikacja kwasu hialuronowego uzupełnia niedobory skórne dając efekt nawilżenia, wypełnienia, a także pobudza naturalne systemy do przebudowy skóry.

Dla kogo:

powiększenie ust,

korekcja i modelowanie ust,

likwidacja zmarszczek wokół oczu,

usunięcie zmarszczek czoła,

spłycenie bruzd nosowo-wargowych,

wolumetria twarzy,

poprawa owalu twarzy.

Wskazania do zabiegu:

Skóra po zabiegu jest bardziej nawilżona, napięta, zmarszczki mniej widoczne. Kwas hialuronowy idealnie sprawdza się w zabiegu wypełniania ust i korygowania ich dysproporcji. 

Częstotliwość zabiegu

Efekt zabiegu widoczny jest tuż po podaniu kwasu hialuronowego, jednakże zabieg należy powtarzać. Preparat ulega degradacji po około 6-12 miesiącach. Po tym okresie należy wykonać kolejny zabieg. Trwałość preparatu zależy od cech indywidualnych klienta, miejsca podania oraz pielęgnacji domowej i gabinetowej.